foep_nappal

Már csak néhány nap és jön a NAGY SZEGEDI IDŐUTAZÁS!

2022. május 09.

Szegedről nem csak szegedieknek - a Mentor(h)áló kedd esti előadásában dr. Váraljai Anna művészettörténész archív fotókkal és filmekkel színesített előadása következik a 20. századi Szeged modernista építészetéről!

Nem mindennapi szegedi városnéző sétára invitálnak minden érdeklődőt (nem csak szegedieket!) a nagy sikerű Pedagógiai esték c. sorozat május 10-i programjában: idegenvezetőjük ez alkalommal dr. Váraljai Anna művészettörténész lesz!

dr-varaljai-anna-ifihaztol-az-uszohazig

Az előadás címe: Ifiháztól az úszóházig: fejezetek a 20. századi Szeged modernista építészetéből

Előadó: dr. Váraljai Anna művészettörténész, a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának egyetemi adjunktusa

Az előadás időpontja: 2022. május 10. kedd 18.00

Az előadás helyszíne: IH Rendezvényközpont, Szeged, Felső Tisza-part 2.

"A városnéző sétákat mindenki szereti. Most egy időutazással egybekötött virtuális túrára kalauzolja önöket a művészettörténész, ahol archív fotók és filmek, levéltári dokumentumok segítségével pillanthatnak be Szeged kevéssé ismert, modern épületeinek történeteibe. A szecessziós Szeged népszerű arcát egy másik, a modern város képe váltja fel.

• Mikor épültek az első szegedi lakótelepek?

• Milyen volt az Anna-kút, vagy a Partfürdő nyolcvan évvel ezelőtt?

• Mit láttunk volna, ha végigsétálunk a Kálvária sugárúton a II. világháború utáni években?

• Milyen a szegedi szocreál?

100 éves utazásunk az Ifjúsági Háztól az Odessza-telepig vezet, sok-sok képpel és történettel.

Kitűnő felkészültségű előadó, nagyszerű téma!

KIHAGYHATATLAN ÉLMÉNY - nem csak szegedieknek!

Az előadásra a Szegedi Tudományegyetem dolgozói SZTE-kártya felmutatásával, hallgatói pedig diákigazolvány felmutatásával kedvezményes jegyeket vásárolhatnak a rendezvény helyszínén.

További részletek: https://www.ihrendezvenykozpont.hu/programok/dr-varaljai-anna-ifihaztol-az-uszohazig.html