jgypkbelul

Pályázati felhívás - REBOOT - ÚJJÁSZÜLETÉS A COVID ÁRNYÉKÁBAN

2022. február 07.

Az SZTE JGYPK Művészeti, Művészetpedagógiai és Művészetközvetítő Szakkollégiuma pályázatot hirdet az SZTE hallgatói számára REBOOT - ÚJJÁSZÜLETÉS A COVID ÁRNYÉKÁBAN címmel.

A pályaműveket az alábbi két kategóriában várjuk:

1. Műalkotás-kategória:

Műfajonként maximum 3 db alkotással lehet pályázni (festmény, grafika, számítógépes grafika, mozgókép, vegyes technika, fotó, fotógrafika, kollázs vagy üveg, plasztika stb.)

Méretek: installálásra kész állapotban, maximum 100 x 100 cm. Amennyiben keretezést igényel a mű, A/1, A/2, illetve 30x40 cm, 40x50 cm méretben (kép- vagy paszpartu méret).

2. Tanulmány-kategória:

A reboot illetve újjászületés fogalmak esztétikai és/vagy művészettörténeti megközelítésének témájában várunk pontos szakirodalmi hivatkozásokkal ellátott pályamunkákat. A tanulmány terjedelme minimum 15 000 karakter.

A kitöltött jelentkezési lap és a pályaművek leadási határideje: 2022. március 16. (szerda) 15 óra.

A munkák leadásának helyszíne: SZTE JGYPK Művészeti Intézet Rajz-művészettörténet Tanszék, Szeged, Brüsszeli krt. 37. II. emelet, Iroda.

A műalkotásokat és a tanulmány nyomtatott változatát személyesen kérjük leadni az Irodában, vagy postai úton a tanszék címére elküldeni (SZTE JGYPK Rajz-művészettörténet Tanszék 6723 Szeged Brüsszeli krt. 37.).

A beérkezett alkotásokat az SZTE JGYPK Művészeti Intézetének oktatói bírálják el.

Díjak:

1. Műalkotás-kategória:

A bezsűrizett alkotásokat csoportos kiállításon mutatjuk be a Rajz-művészettörténet Tanszék galériájában.

Az 1., 2. és 3. helyezett művek alkotói pénzjutalomban részesülnek.

2. Tanulmány-kategória:

A legjobb írások nyomtatott formában publikálásra kerülnek.

A kiállítás megnyitójának időpontja: 2022 márc. 24.

A pályázat lebonyolítója: Biró Ildikó tanársegéd, az SZTE JGYPK Művészeti, Művészetpedagógiai és Művészetközvetítő Szakkollégium tagja (SZTE JGYPK Rajz-művészettörténet Tanszék).

Plakat_v4-1

Plakat_v4-2