foepulet_jgypk1

Felvételi előkészítő tanfolyam a Képi ábrázolás alapszakra illetve osztatlan Vizuáliskultúra tanár szakra jelentkezőknek

2022. február 08.

Felvételi előkészítő tanfolyam indul február 25.-én, pénteken jelenléti formában Képi ábrázolás alapszakra illetve osztatlan Vizuáliskultúra tanár szakra jelentkezőknek, valamint minden olyan érdeklődő számára, aki szeretné szakemberek irányításával elsajátítani a szabad kézi rajzolás alapjait.

Mit tanulhatsz?

A gyakorlatok során megtanulod mindazt, amelyre a felvételi során szükséged lesz: perspektíva ismerete, szerkezeti rajz, tónusos portré, színes csendélet vázlatok.

Mivel foglalkozunk?

Korábbi tanulmányrajzi-és szakmai munkák, otthoni önálló munkák és a kurzusokon készült tanulmányrajzok/festmények folyamatos elemzése, korrektúrája, felvételi mappa összeállítása. Első alkalommal részletes bevezető tájékoztató a felvételi vizsga menetéről és követelményeiről.

Tematika:

Rajzi/festészeti eszközök áttekintése, a tapasztalati távlattan, perspektíva rendszerének megismerése, tériformák szerkezeti és tónusos ábrázolásának gyakorlása, élő modell utáni portré, elemi színtani ismeretek, színes ábrázolás folyamatos tanári jelenléttel és korrektúrával.

Tanfolyam felépítése:

15 hét /30 alkalom / 90 óra péntek 16-19 óráig, szombaton 9-12 óráig

Tanfolyam díja: 120.000 FT

A kurzus díját a tanfolyam kezdéséig csekken szükséges átutalnod. Jelentkezésed kizárólag ezzel együtt érvényes.

A tanfolyam min. 6 fő részvételével indul.

A felszerelésről a jelentkezőknek szükséges gondoskodniuk (pl.: fél íves rajztábla, rajz / festő eszközök, papíros stb.)

Helyszín: SZTE JGYPK Rajz Művészettörténet Tanszék épülete, 6723. Szeged, Brüsszeli krt. 37.

Érdeklődni lehet: Sárkány Tamás Tel.: +36 20 3905022, e-mail cím: sarkany14@gmail.com

További információ IDE kattintva érhető el.