foep_nappal

Gyermekkorunk kedvencei - a 70-es évek kultikus gyermekfilmjei

2022. április 22.

Bizonyára sokan vagyunk, akik emlékeznek még az 1973-ban (!) készült "Keménykalap és krumpliorr" c. televíziós sorozatra, s benne Kisrecére, Sülére, Bagamérire, az elátkozott fagylatosra és természetesen Lópici Gáspár plakátragasztóra, az utca hírmondójára.

Ugyanebben az évben egy másik nagyszerű sorozat is a közönség nagy kedvencévé vált: "Az öreg bánya titka" c. sorozat, s benne Lacó, Kisvacak, Pöcök, Kenguru Péter és Pál, Gerlinda és az öreg Gasch Lipót is belopta magát a szívünkbe.

HÉTFŐN ESTE újra felidézhetjük múltunk, gyermekkorunk e közös szeleteit, hiszen a Mentor(h)áló hétfő esti vendége SAL ENDRE író, újságíró, a csaknem 180.000 követővel rendelkező Újságmúzeum Facebook-oldal szerkesztője, a Retro Rádió állandó vasárnap reggeli vendége!

Kemenykalap_es_krumpliorr

Kulisszatitkok, ismert és kevésbé ismert történetek jönnek a 70-es évek kultikus gyermekfilmjeiről, s azok alkotóiról, színészeiről, utóéletéről!

Az előadás címe: Gyermekkorunk kedvencei - fókuszban a 70-es évek kultikus gyermekfilmjei

Az előadás időpontja: 2022. április 25. hétfő 18.00

Az előadás helyszíne: IH Rendezvényközpont, Szeged, Felső Tisza-part 2.

Keménykalap és krumpliorr. Az öreg bánya titka. Utánam, srácok! Le a cipővel!

Filmek, amelyek meghatározták a gyerekkorunkat.

Filmek, amelyekre nem kis nosztalgiával emlékezünk mindannyian!

"Azt tudta, hogy a hetvenes évek legendás magyar ifjúsági filmjeinek egyik meghatározó szereplője New York-ban taxizott, jelenleg pedig a Dunakanyarban él remeteként?

És azt, hogy a hetvenes évek legtöbbet foglalkoztatott gyerekszínésze jelenleg informatikusként dolgozik?

Sok más egyéb érdekesség mellett erről is szó lesz Sal Endre előadásán.

Aki a hetvenes-nyolcvanas években volt gyerek, ne hagyja ki!

Aki pedig hamarabb vagy később, az pedig főleg ne!"

Nosztalgiázzunk együtt - KIHAGYHATATLAN ÉLMÉNY!

Az előadásra a Szegedi Tudományegyetem dolgozói SZTE-kártya felmutatásával, hallgatói pedig diákigazolvány felmutatásával kedvezményes jegyeket vásárolhatnak a rendezvény helyszínén.

További részletek: