foep_nappal

Pukánszky Béla (gordonka) és Dombiné Kemény Erzsébet (zongora) hangversenye

2021. szeptember 28.

A Szegedi Tudományegyetemen 2021. szeptember 30. és november 15. között rendezik meg az Őszi Kulturális Fesztivált.

Időpont: 2021. november 9., 19:00

Helyszín: SZTE Rektori Épület, Díszterem

Műsor:

Antonio Vivaldi: e-moll szonáta op. 14. No. 5. (Luigi Dallapiccola átirata)

Giovanni Battista Pergolesi: F-dúr Sinfonia (Eugen Rapp átirata) (1. Comodo, 2. Allegro cantabile, 3. Adagio, 4. Presto)

Szünet

Georg Friedrich Händel: g-moll szonáta két gordonkára op. 2. No. 8. (Louis Feuillard átirata)

Lento, 2. Allegro, 3. Largo, 4. Allegro)

Közreműködik: Tornyai Jenõ (gordonka)

Dombiné Kemény Erzsébet és Pukánszky Béla a Szegedi Tudományegyetemen oktatói. Első diplomájukat a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Szegedi Tagozatán szerezték. Kemény Erzsébet tanára Bán Sándor volt. 1986-ban Artisjus, 2007-ben Artisjus zenepedagógiai díjat kapott, 2019-ben a Magyar Művészeti Akadémia zenepedagógiai oklevelét vette át. Zongorakísérőként Európa számos országában hangversenyezett.

Pukánszky Béla 1976-ban Báthory Sándornál szerzett gordonkatanári diplomát a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Szegedi Tagozatán. A zenetanítással töltött évek során (1976-85) szólóműveket és szonátákat játszott zeneiskolai koncerteken. 1985-től az SZTE oktatója, pedagógiai tárgyakat tanít az SZTE JGYPK Gyógypedagógus-képző Intézetében. Kemény Erzsébettel évtizedek óta szonáta-párost alkotnak. Főleg barokk és romantikus műveket tűznek műsorukra.

Tornyai Jenő 1951-ben született Kecskeméten. Zenei tanulmányait is itt kezdte, majd Szegeden folytatta. 1974-ben diplomázott gordonkatanár szakon Báthory Sándor növendékeként. Negyven éven át a Szegedi Szimfonikus Zenekar gordonka szólamának tagja volt. Emellett folyamatosan tanított a kisteleki művészeti iskolában, majd a szegedi Pro Musica zeneiskolában. Nyugdíjasként is folytatja tanári tevékenységét, és 2015 óta játszik az Újszegedi Kamarazenekarban.