foep_nappal

Megjelent oktatónk új könyve - Nagyné Dr. Hegedűs Anita: Az énhatékonyság vizsgálata tipikus fejlődésű és intellektuális képességzavart mutató tanulók körében

2021. május 31.

A szerző izgalmas, járatlan úton vezeti végig olvasóit. Az intellektuális képességzavart mutató tanulók énhatékonyságát vizsgálja a tipikus fejlődésű tanulókkal összevetve. Az énhatékonyság vizsgálati modelljében alkalmazott eszközökkel hazánkban korábban nem mértek atipikus fejlődésű tanulókat.

Az önértékelés, társas támogatás, az osztályklíma és társas pozíció mérési adatai mellett megismerjük a vizsgálati csoport egyéb jellemzőit, melyek közül kiemeljük az iskolai végzettségre vonatkozó szülői elvárások, a tanuló által vágyott iskolai végzettség megismerését. A kérdőíveket, skálákat és az adatok statisztikai elemzését egyaránt tartalmazza a kötet. A szerző érdeme, hogy a tudományos megállapításokat jól érthetően fogalmazza meg, a gazdag szakirodalom közreadása további értéke a kiadványnak. (Dr. Torda Ágnes)

20210528-X10_0599-Edit

A kötet megvásárolható Jegyzetboltunkban: http://www.jgypk.hu/kiado/termek/enhatekonysag-vizsgalata/