foepulet_jgypk7

Így zajlott a 2021. évi Szép Magyar Beszéd Versenye

2021. április 29.

2021. április 28-án a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar rendezésében került sor a 2021. évi SZÉP MAGYAR BESZÉD VERSENY kari fordulójára, amelynek célja az anyanyelvi nevelés és a beszédkultúra fejlesztése.

Az on-line eseményt dr. Forró Lajos közkapcsolati dékánhelyettes Úr nyitotta meg, majd Nagyné dr. Hegedűs Anita Intézetvezető Asszony köszöntötte a résztvevőket.

A versenyzők a szabadon választott szöveg mellett kötelező szövegként Szabó T. Anna Törőcsik Mari emlékére írt gondolatait olvasták fel.

A zsűri tagjai voltak: dr. Kocsisné Kálló Veronika, főiskolai tanársegéd (JGYPK Gyógypedagógus-képző Intézet), Bene Zoltánné dr. Pusztai Virág, egyetemi adjunktus (Szakképzési, Felnőttképzési és Továbbképzési Intézet) és Magonyné dr. habil. Varga Emőke, tanszékvezető főiskolai tanár (Alkalmazott Pedagógiai Intézet- Óvodapedagógus-képző Tanszék).

Eredmények:

1. helyezett: Bagi Bernadett (JGYPK Gyógypedagógus-képző Intézet)

2. helyezett: Ancsányi Ivett (SZTE JGYPK Alkalmazott Egészségtudományi és Egészségfejlesztési Intézet)

3. helyezett: Pataki Júlia (JGYPK Gyógypedagógus-képző Intézet)

A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karát Bagi Bernadett képviseli az országos döntőben 2021. május 14-én.

Szeretettel gratulálunk a versenyzőknek, tisztelettel köszönjük a felkészítő tanárok munkáját!