Elmaradnak a 2020-as Gólyatáborok az SZTE-n

2020. augusztus 03.

Az SZTE EHÖK közleménye:

Kedves Hallgatók!

Hosszas egyeztetések után, az etikai és felelősségvállalási aspektusokat figyelembe véve az EHÖK Elnöksége arra a döntésre jutott, hogy a hivatalos jogszabályok rugalmassága ellenére a hallgatók biztonságának teljes körű garantálása a gólyatáborok esetében nem megvalósítható. Így sajnálattal közöljük, hogy az idei évben a gólyatáborok hagyományos formájukban nem kerülnek megrendezésre.

A jelenlegi járványügyi helyzet az idén érettségiző, szeptembertől egyetemet kezdő diákok számára rengeteg rituális eseményt eltörlésre kényszerített és kényszerít továbbra is. Számunkra kiemelt jelentőségű hallgatóink és családtagjaik egészsége. A gólyatáborok elmaradása ellenére kitartóan törekszünk megtalálni elsőéves hallgatóink integrálásának megfelelő, biztonságos formáját.

Megértéseteket és türelmeteket megköszönve,

Az SZTE EHÖK Elnöksége