foepulet_jgypk

Rendhagyó díjátadó ünnepség a JGYPK-n - VIDEÓ és Galéria

2020. október 01.

Szeptember 30-án rendhagyó módon, a Tanácsteremben adott át díjakat és címeket dr. Döbör András dékán úr.

Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj
Az Innovációs és Technológiai Minisztérium Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjban részesíti a következő Hallgatókat:

Bucsánszki Renáta – Tanító szakos hallgató;
Renáta kiváló tanulmányi eredménye mellett négy éve a Karolina Katolikus Egyetemi Szakkollégium szakkollégistája, tisztségviselője, ill. a kollégiumi team vezetője.

Mészáros Barbara – Gyógypedagógia szakos hallgató;
Barbara kiváló tanulmányi eredményeket ért el, emellett a szakos érdekvédelmi képviseletet is kiválóan látja el.

Novák Dóra - Gyógypedagógia szakos hallgató;
Dóra kiváló tanulmányi eredménnyel és több nyelvvizsgával rendelkezik. A hallgatói közösség aktív és oszlopos tagja.

Sutus Valentin – Testnevelő tanár szakos hallgató;
Valentin hallgatói közéleti tevékenysége kiemelkedő, 2019. január óta a kari Hallgatói Önkormánytzat elnöki tisztségét látja el.

Üren-Kiss Laura Martina – Szociálpedagógia szakos hallgató;
Martina kiváló tanulmányi munkája mellett önkéntes munkát végzett. Fél éven keresztül egy súlyosan legyengült immunrendszerrel rendelkező, mélyszegénységben élő roma kisfiú tanítását vállalta el heti négy órában, akit felkészített a sikeres osztályozó vizsgára.

Vida Ibolya - Tanító szakos hallgató;
Ibolya tanulmányi munkája, tudományos tevékenysége kiemelkedő. Az elmúlt évben a kari UNKP Konferencián és a VIII. Neveléstudományi és Szakmódszertani Konferencián is sikerrel mutatta be kutatási eredményeit.

Hegedűs Hanga és Inges Dorottya Eszter szintén Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjban részesültek, azonban egyéb elfoglaltság miatt nem tudtak részt venni az ünnepségen.

Kar Kiváló Hallgatója
A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Hallgatói Önkormányzata az idei tanévben is meghirdetette végzőseink számára „A Kar kiváló hallgatója” című pályázatot.

Kar Kiváló Hallgatója bronz fokozatát Nagy Alexandra szerezte meg.
Nagy Alexandra Tanító szakos hallgatót egyetemi tanulmányai kezdete óta példás szorgalom jellemzi. Széles látókörű, nyitott egyéniség, aki a tanítói pálya iránt elkötelezett. Tudását a képzési ideje alatt folyamatosan fejlesztette az MTA-SZTE Képességfejlődés Kutatócsoportban. Emellett az SZTE JGYPK Tanító- és Óvóképző Intézet iskolakészültséggel kapcsolatos kutatásában méréseket és teszteket rögzített. Szakmai tapasztalatának bővítése érdekében, az Erzsébet Táborban Tábori Együttélést Segítő Operatív Munkatársaként (TESO) tevékenykedett.

Kar Kiváló Hallgatója ezüst fokozatát Martonosi Míra nyerte el.
Martonosi Míra Tanító szakos hallgató az elmúlt évek során szorgalmának és lelkiismeretességének köszönhetően számos plusz tevékenységet végzett szakmai kompetenciáinak fejlesztése érdekében. Szívesen vállalt szerepet szakjához kötődő, pedagógiai témájú rendezvények lebonyolításában, miközben szakmai tudását folyamatosan frissítette. Részt vett a TEDxSzeged Konferencián önkéntesként, valamint előadásával színesítette a Szent-Györgyi Albert Agorában megrendezett Kísérletek kavalkádját fizika témában. Az SZTE Oktatáselméleti Kutatócsoportjának segítőjeként az online iskolakészültségi mérés programjában segédkezett. Míra még a nyári időszakát is gyermekek között töltötte, tapasztalatszerzés gyanánt az Erzsébet Táborban, Tábori Együttélést Segítő Operatív Munkatársaként (TESO) dolgozott.

Kar Kiváló Hallgatója arany fokozatát Kocovski Lívia nyerte el.
Kocovski Lívia Szociálpedagógia szakos hallgató, példás szorgalmával és kiemelkedő közösségi munkájával növelte intézetének és tanszékének presztízsét. A 2017-ben karunkon megrendezett Pedagógia, Pszichológia, Andragógia, Könyvtártudományi Országos Tudományos Diákköri Konferencia szervezésében fontos szerepet vállalt. Részt vett egy drogprevenciós továbbképzésen, mellyel szakjához és jövőbeli terveihez hasznos tapasztalatot szerzett. A Hidak Ifjúsági Alapítvány Merici nevű, fiatalokból álló informális csoport tagjaként aktívan részt vett a „Te is más vagy, te sem vagy más” című szolidaritási projekt tervezésében és megvalósításában.

Pedagógus Szolgálati Emlékérem
Az Innovációs és Technológiai Minisztériuma, kiváló munkájának elismeréseként Pedagógus Szolgálati emlékérmet adományoz: Fűzné dr. Kószó Mária főiskolai docensnek.
Fűzné Dr. Kószó Mária közelgő nyugdíjba vonulásáig negyven évet töltött el a pedagógus pályán, először a közoktatásban, majd a pedagógusképzésben gyakorolta hivatását. Elhivatott pedagógusként, hallgató központú egyetemi oktatóként, szakmódszertanosként és tehetséggondozóként, elkötelezett környezetvédőként és kutatóként egyaránt kiemelkedő munkát végzett.

Kiváló Gyakorlati Oktató
A Juhász Gyula Pedagógusképző Kar kari tanácsa a felsőoktatás területén több éven át végzett bizonyítottan eredményes és színvonalas szakvezetői, gyakorlatvezetői munka elismeréséül kiváló mentorpedagógus címet adományozta Gyuris Edit Zsuzsanna oktató részére.

Kiváló Gyakorlati Képzőhely
A Juhász Gyula Pedagógusképző Kar kari tanácsa külső képzőhelyeként, kimagasló tevékenységének elismeréséül a kiváló gyakorlati képzőhely címet adományozta:
Az Elszalasztott 1000 év Közhasznú Egyesület részére. A kitüntetést az Egyesület nevében átvette Nagy Mihály elnök.

Rendhagyó díjátadó ünnepség a JGYPK-n from JGY TV on Vimeo.

Képek:

Díjátadó ünnepség