A Moszkvai Pedagógiai Egyetem társulatának mozgásszínházi produkciója Szegeden

2020. január 30.

A Határon Átívelő Projekt keretében egy különleges mozgásszínházi produkció érkezik városunkba Oroszországból.

Az abszurd “Theatre Postmoving” (RU) színház a plasztikus „Postmoving” műhellyel kezdődött, amelyet prof. Dr. Vladimir Nikitin hozott létre még 2000-ben az Orosz Színművészeti Akadémián (GITIS, Moszkva). Fennállása során a „Postmoving” pszichológiai színház turnézott Oroszországban, Lengyelországban, Németországban, Hollandiában, Lettországban, Fehéroroszországban, Bulgáriában, Litvániában és Magyarországon.

Az est során 4 performanszt láthat a nagyérdemű, melynek hossza 90 perc. Ezt követően beszélgetésre nyílik lehetőség az alkotókkal, szinkrontolmács segítségével.

Hozzánk egy pszichológiai mozgásszínházzal, egy eklektikus előadással érkeznek, 2020. február 7-én (pénteken). Az előadás 19:30-kor kezdődik.

Helyszín: Szegedi Pinceszínház, 6720 Szeged, Dugonics tér 2. (bejárat hátul az udvarban)

Sok szerettel várunk minden érdeklődőt!

Teljes cikk: Orosz mozgásszínház a Pincében