Makovecz-ösztöndíjas vendéghallgatók a JGYPK-n

2020. február 05.

A Makovecz programnak köszönhetően 8 tanító és óvodapedagógus szakos hallgató érkezett az Újvidéki Egyetem szabadkai Magyar Tannyelvű Tanítóképző Karáról az SZTE-re, akik a Juhász Gyula Pedagógusképző Karon kezdik meg tanulmányaikat és csereprogramjukat februárban.

A Makovecz program célja a magyarországi és külhoni magyar tannyelvű felsőoktatási intézmények közötti kölcsönös hallgatói mobilitások rendszerének megteremtése, az egységes Kárpát-medencei felsőoktatási tér kialakítása. A programban szülőföldjükön tanulmányokat folytató külhoni magyar felsőoktatási hallgatók és oktatók, valamint magyarországi felsőoktatási intézmények hallgatói és oktatói vehetnek részt.

Az ösztöndíjas hallgatók beilleszkedését 2020. február 3. és 5. között orientációs héttel segíti az SZTE NKI Nemzetközi Mobilitási Iroda.

• ápr
    SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar, főépület Bor Pál terem (1154-es terem)
    SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar, főépület Bor Pál terem (1154-es terem)