Felhívás EUGLOH online nyári egyetemen való előadásra

2020. április 21.

Az EUGLOH projekt megvalósításában fontos részt képvisel egy angol nyelvű nemzetközi nyári egyetem megszervezése. A 2020. július 6-10. időszakra tervezett rendezvény fő témája a "Data processing: focus on life sciences".

Az online kurzusokon az 5 EUGLOH partneregyetem minden karának minden képzési szintű (BSc, MSc, PhD, osztatlan) hallgatója részt vehet.

A globális egészségügy jelenlegi kihívásához igazodva a nyári egyetem tananyagát egy tematikus nap keretében a COVID-19 járvánnyal összefüggő tudományos előadásokkal bővítik (várhatóan július 9, csütörtök). Az előadások a globális kihívásoknak megfelelően az élettudományi vonatkozásokon túl a járványterjedés matematikai modellezésére, az egyéni és társadalmi kihívásokra, a jogi és gazdasági következményekre, és egyéb területekre is kiterjedhetnek.

Jelentkezni Dr. Tarkó Klára szakmai koordinátornál a tarko@jgypk.szte.hu email címen 2020. április 23-ig lehet, az előadás tervezett témáját megjelölve.