jugyuborito

Roma ifjúsági vezetőképzés indul az SZTE JGYPK-n

2020. szeptember 03.

A vezetőképző program célja olyan korszerű kompetenciák fejlesztése és technikák átadása, amelyek segítségével eredményesen biztosítható a roma ifjúsági közösségek, informális csoportok és szervezetek fenntarthatósága. A képzés specialitása, hogy a roma társadalomismeret, a roma integráció, valamint az állampolgári kompetenciák és mentalitáskultúra kontextusába helyezve, gyakorlatorientált szemléletben tekinti át a vezetés, management, kommunikáció legfontosabb területeit. A szükséges és elégséges elméleti ismeretekre építve, döntően közös gondolkodást segítő gyakorlatokkal, kooperatív technikák alkalmazásával, tréningekkel támogatjuk az alapvetően kollaboratív tudásépítésre épülő fejlődést.

A képzés ideje:

2020. szeptember és 2021. március között, 4 alkalommal, (csütörtök déltől vasárnap délig), összesen 96 órában. Alkalmanként 4 elméleti órát 3X4 műhelymunka követ.

Végzettség:

A résztvevők az egyes modulok elvégzéséről külön-külön is tanúsítványt kapnak.

Támogatás:

A képzés ingyenes. A résztvevők útiköltségét, szállásdíját és étkezését a szervezők fedezik.

rvk_kicsi

Modulok és tervezett időpontok:

1) Vezetési ismeretek szeptember 24-27.

2) Közéleti és politikai kommunikáció modul október 15-18.

3) Társadalmi és állampolgári ismeretek modul január 28-30.

4) Romológiai és roma intergációs tanulmányok modul február 19-21.

A vezetőképző program célja: olyan korszerű kompetenciák fejlesztése és technikák átadása, amelyek segítségével eredményesen biztosítható a roma ifjúsági közösségek, informális csoportok és szervezetek fenntarthatósága. A képzés specialitása, hogy a roma társadalomismeret, a roma integráció, valamint az állampolgári kompetenciák és mentalitáskultúra kontextusába helyezve, gyakorlatorientált szemléletben tekinti át a vezetés, management, kommunikáció legfontosabb területeit. A szükséges és elégséges elméleti ismeretekre építve, döntően közös gondolkodást segítő gyakorlatokkal, kooperatív technikák alkalmazásával, tréningekkel támogatjuk az alapvetően kollaboratív tudásépítésre épülő fejlődést.

Kiket várunk a képzésre?

Egy olyan képzésre hívunk és várunk, ahol nem csak tanulhatsz az egyes témák jeles szakértőitől, de mások mindennapi tapasztalataira támaszkodva saját magadat és közösségedet is sikeresebbé tudod tenni. A roma vezetőképzés olyan roma és nem roma személyeknek szól,

- akik úgy érzik, egy közösség irányítójaként szeretnének többet tenni a roma fiatalokért;

- akik Magyarország hátrányos helyzetű településein élő személyek, elsősorban romák, roma közösségek vezetői, szervezetek reprezentánsai és az e téren meglévő vezetői kompetenciáikat professzionális szintre szeretnék emelni;

- akik szeretnék a maximumot kihozni csapatukból, közösségükből;

- akik szeretnének megismerkedni a modern management fogásaival;

- akik kihívást és inspirációt keresnek, ezért szeretnék tesztelni magukat potenciális vezetőként;

- akik korszerű képzésre vágynak és hisznek közös tudásépítésben;

- akik részt szeretnének venni a Szegedi Tudományegyetem felnőttképzésében

- akik nyitottak az esti tartalmas, közös, kulturális programokra.

R-V-K

Hogyan jelentkezhetsz a roma ifjúsági vezetőképzőbe?

A képzésre a mellékelt adatlap kitöltésével és szkennelt képének elküldésével lehet jelentkezni.

Az adatlapot ide várjuk: att@jgypk.szte.hu

További információ: Kiss Mária Rita főiskolai docens SZTE JGYPK, att@jgypk.szte.hu

Jelentkezési határidő: 2020. szeptember 17.

Letölthető jelenkezési lap >>>

Letölthető tematika >>>