Az újraélesztés tanulása - A „Hősképzés”

2019. október 24.

Az életmentéshez kedvet és bátorságot érző embereknek lehetőségük van részt venni díjmentes újraélesztés oktatáson Szegeden a Mentőállomáson.

A PROGRAM IDŐPONTJA: 2019. november 25. hétfő 15.00-17.00

TALÁLKOZÓ HELYE: 6725, Szeged, Kossuth Lajos sgt. 15-17.

TALÁLKOZÓ IDEJE: november 25. hétfő 14.45

JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ: 2019. november 18.

Az egész országra kiterjedő úgynevezett Hősképzést indított 2018-ban az Országos Mentőszolgálat. A program célja, hogy minél több embert tanítsanak meg a szakemberek a helyes újraélesztés fogásaira.
Évente több ezer ember hal meg hazánkban hirtelen szívmegállás következtében az utcán, közterületen. Többségük menthető lenne, ha valaki perceken belül megkezdené az újraélesztésüket, a szakszerű mellkasnyomásokat. Ugyanis az azonnal megkezdett beavatkozással az újraélesztések akár hatvan százaléka is sikeres lehetne. Egy felmérés azonban rámutatott arra, hogy az emberek félnek az újraélesztéstől, pontosan azért, mert nem tudják, miként kell szabályosan elvégezni. Erre a problémára nyújt megoldást a Hősképzés.

JELENTKEZÉS: tankonyvmuzeum@jgypk.szte.hu vagy személyesen a Tankönyvmúzeumban (6725 Szeged, Boldogasszony sgt. 6. földszint)