A mindennapos testmozgás szerepe a mozgáskészségek fejlesztésében

2019. december 09.
Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt 2019.12.13.-án, pénteken az MTA Szegedi Területi Bizottság, IX. Orvostudományi Szakbizottság Sporttudományi Munkabizottságának éves tudományos ülésére.

Időpont: 2019. december 13. (péntek) 14.00-17.00 óra

Helyszín: MTA SZAB Székház, Szeged, Somogyi utca 7. (I. em. 110. terem)

Tisztelettel meghívjuk Önt a Szegedi Tudományegyetem Testnevelési és Sporttudományi Intézet szervezésében megrendezésre kerülő MTA Szegedi Területi Bizottság, IX. Orvostudományi Szakbizottság, Sporttudományi Munkabizottságának éves tudományos ülésére.

14.00 - Köszöntő: Győri Ferenc

14.10 - Lippai László, Osváth Viola:

Mindennapos testmozgás felnőttkorban: lehetséges? - Egy testmozgásfókuszú egészségnevelésre irányuló egyetemi hallgatói projekt tapasztalatainak elemzése.

14.25 - Petrovszki Zita, Varga Ildikó:

Hogyan hat a zene a szervezetünkre- avagy a legális teljesítményfokozás lehetősége?

14.40 - Török Szilvia, Almási Nikoletta, Pósa Anikó, Kupai Krisztina, Varga Csaba:

Sitagliptin pleiotróp hatásának vizsgálata ex vivo izolált szívmodellen

14.55 - Radák Zsolt: Testedzés és mikrobiom

15.10 - Pósa Gabriella, Farkaszinszky Diána, Margitházi Tímea, Nagy Edit:

Egyensúlyfejlesztés a stabil alapokért?

15.25 - Beták Orsolya, Pósa Gabriella, Nagy Edit:

Fókuszban az egyensúly: A gyermekkori tartási és láb statikai rendellenességek befolyásolhatóságának és egyszerű mérési lehetőségeinek vizsgálata

15.40 - Babicz Tamás: A gyógytorna, mint (sport)prevenciós lehetőség

15.55 – Zárszó