Fehérjék, aminosavak szerepe a sportban – tömegnövelés

2019. április 02.

Időpont: 2019. április 4. 10:00–10:30

Helyszín: SZTE JGYPK Testnevelési és Sporttudományi Intézet, 6725 Szeged Hattyas utca 10. 4111-es terem

Az EFOP-3.4.3-16-2016-00014 pályázat keretein belül Dr. Mikulán Rita, az SZTE ÁOK Sportorvostani Tanszék egyetemi adjunktusa tart előadást Fehérjék, aminosavak szerepe a sportban – sportolók fehérjeszükséglete – tömegnövelés címmel. A sikeres tömegnövelés alapvető feltétele az optimális fehérjebevitel. Nemcsak a mennyiség, hanem az összetétel és a fogyasztás időpontja is befolyásolhatja az eredményt. Az előadás bemutatja az erre vonatkozó étrendi ajánlásokat.

Testnevelőként, edzőként fontos ismeretekre tehetsz szert, így feltétlenül ott a helyed!