Pedagógusképzés együtt a budapesti Goethe Intézettel

2019. szeptember 26.

Karunk Német és Német Nemzetiségi Tanszéke 2019. szeptember 1-jétől egy bilaterális együttműködés keretében azt vizsgálja, hogyan alkalmazható a Goethe Intézet új, eddig elsősorban tanártovábbképzésre kidolgozott módszertani sorozata, az ún. dll (Deutsch lehren lernen).

Forrás: https://www.goethe.de/de/spr/unt/for/dll.html

A német nemzetiségi szakirányon, illetve a német választható műveltségterületen tanuló harmadéves tanítószakos hallgatók Sárvári Tünde mesteroktató vezetésével a dll sorozat 8., a korai idegennyelv-tanulással kapcsolatos kötetének anyagát dolgozzák fel blended learning keretében. A blended képzés egy újabb oktatási forma, amelyben az internet és a digitális média nyújtotta lehetőségeket együtt alkalmazzák a hagyományos tantermi oktatás módszereivel. Ez az oktatási forma lehetővé teszi, hogy a szakmódszertani kurzus keretében a hallgatóknak ne csak a célnyelvi és szakmódszertani tudása, de IKT kompetenciája is fejlődjön.

• ápr
    SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar, főépület Bor Pál terem (1154-es terem)
    SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar, főépület Bor Pál terem (1154-es terem)