JGYPK 150

Blickpunkt 2017 vándorkiállítás megnyitó

2018. október 02.

A kiállítás 2018. október 26-ig tekinthető meg a Szent-Györgyi Albert Agóra nyitvatartási idejében.

Időpont: 2018. október 9. (kedd) 15 óra

Helyszín: Szent-Györgyi Albert Agóra (6722 Szeged, Kálvária sgt. 23.)

A vendégeket köszönti:

Dr. T. Molnár Gizella

a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar közkapcsolati dékánhelyettese,

főiskolai tanár, kisebbségtörténész

Nemzetiségi dalok hangzanak el a Német és Német Nemzetiségi Tanszék Hallgatóinak

előadásában.

Tájékoztatót mond a kiállításról:

Ambach Mónika

a Magyarországi Német Kulturális és Információs Központ és Könyvtár igazgatója

A kiállítást megnyitja:

Dr. Propszt Eszter

a Német és Német Nemzetiségi Tanszék főiskolai tanára, kisebbségkutató

Blickpunkt – „Fényképezzük le magunkat!”

A Magyarországi Német Kulturális és Információs Központ és Könyvtár (Zentrum) által indított Blickpunkt – Képek versenye valamennyi hobbi és profi fotósnak lehetőséget nyújt, hogy megmutassa tudását, illetve a Zentrumnak, hogy képanyagot gyűjtsön a magyarországi német archívum számára a német nemzetiség múltjáról, jelenéről, ünnepeiről és mindennapjairól. A Blickpunkt 2008 óta évente kerül megrendezésre. A résztvevők a verseny számára készített internetoldalon tölthetik fel – három kategóriában: fotó, archív kép, képeslap – alkotásaikat, melyek a magyarországi németekhez kötődnek. Az elmúlt tíz évben a versenyzők több mint 3000 képet neveztek a Képek versenyére, melyet ünnepélyes díjátadó és kiállítás zár Budapesten, a Műcsarnokban.

Blickpunkt-meghivo_magyar-1

Blickpunkt-meghivo_nemet-1