Vinkler László életműve a perifériáról

2018. május 02.

Vinkler László Szabadkán született, majd Szegedre került festőművész elsőként ismerte fel a modern formák mélységét. Képes volt szinte bármely kor, bármely irányzatát hűen, a korhoz és az adott technikával bemutatni.

1947-ben megalapította a szegedi Tanárképző Főiskola rajz és művészettörténeti tanszékét, amit 1957-ig vezetett, majd 1972-ben ismét övé lett a pozíció. Művei zömét a szegedi Móra Ferenc Múzeumban őrzik. A Fortepan magyar nyelvű fotóarchívumban találhatunk ízelítőt közülük, illetve bepillantást nyerhetünk az életébe.

vinkler_laszlo

(Fotó: Vinkler László / FORTEPAN)

Forrás: https://index.hu/fortepan/2018/04/29/szabadkan_szuletett_szegeden_talalt_otthonra/