JGYPK 150

Folytatódik a TÓKI "Gyerek, könyv, irodalom" előadás-sorozata + Képek

2018. május 08.

Jövő hétfőn, május 14-én 14 órakor folytatódik a TÓKI "Gyerek, könyv, irodalom" előadás-sorozata. Most Szekeres Nikoletta irodalmár érkezik és beszél elsősorban az ifjúsági irodalomról és a kötelező olvasmányokról. Előadásának címe: Könyveket az oroszlánbarlangba avagy a young adult és new adult irodalom helye a középiskolában.

Időpont: 2018. május 14. hétfő 14 óra

Helyszín: SZTE JGYPK 3-mas épület, 3021-es terem (Szeged, Hattyas sor 10.)

Szekeres Nikoletta irodalmár, kritikus, a nemzetközi IBBY magyar tagozata, a Magyar Gyerekkönyv Fórum (HUBBY) elnökségi tagja, a Mesebeszéd (Bp., 2017) gyermek- és ifjúsági irodalmi kézikönyv egyik szerzője és szerkesztője. 1978-ban született Budapesten, a PPKE BTK-n végzett, óraadó a Károli Gáspár Református Egyetem gyermek- és ifjúsági irodalom szakirányú továbbképzésén. A Tiszatáj Online gyermek- és ifjúsági irodalommal foglalkozó Plüss rovatának vezetője. Lehet, hogy ezekről is ejt majd egy-két szót, kiváltképp, ha kérdés is lesz a közönségből.

Mindenkit szeretettel várunk tehát 2018. május 14-én hétfőn 14 órakor a 3021-es teremben.

Galéria:
20180515.mese3