Egyetemünk rektora, Dr. Szabó Gábor fizikus, akadémikus kapta Szeged város díszpolgári címét

2018. május 22.

A 2018. május 18-ai díszközgyűlésen a Pro Urbe-díjak, a Szegedért és a Szeged Nemzetközi Kapcsolataiért emlékérmek is átadásra kerültek.

Botka László ünnepi beszédét követően köszöntötte a város új díszpolgárát, Dr. Szabó Gábort, a Szegedi Tudományegyetem rektorát.

A Pro Urbe díjakat Takács Máté építész, a város egykori főépítésze, és Pataki Ferenc festőművész, az SZTE JGYPK egykori tanára vehették át.

A Szegedért Emlékérmet Palánkainé Sebők Zsuzsanna, a Somogyi Károly Városi és Megyei Könyvtár igazgatónője, Sztanó János a SzegedFish Kft ügyvezető igazgatója, Szajbély Mihály irodalomtörténész, Papp Éva az Országos Széchenyi Kör Szegedi Szervezetének elnöke, és Füzesi Kristóf sebészorvos, egyetemi tanár kapták.

Szeged Nemzetközi Kapcsolataiért emlékérem elismerésben részesült Lednitzky András, Izrael Állam tiszteletbeli konzulja, és Eric Blin, Franciaország tiszteletbeli konzulja, az SZTE JGYPK francia szakcsoportjának anyanyelvi vendégtanára.

Szívből gratulálunk!

További információ, forrás: https://szeged.hu/hirek/23805/diszkozgyules-szeged-uj-diszpolgara-szabo-gabor-rektor