Elhunyt Laczi Julianna operaénekes, a Művészeti Intézet Ének-zene tanszékének művésztanára

2018. július 04.

Temetése 2018. július 10-én, kedden 11 órakor lesz az újszegedi temetőben.

Életének 61. évében súlyos betegség következtében váratlanul elhunyt Laczi Julianna operaénekes, a Művészeti Intézet Ének-zene Tanszékének művésztanára.

1957. szeptember 13-án Szegeden született, felsőfokú tanulmányait a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Debreceni Tanárképző Tagozatán és a Szegedi Tudományegyetemen végezte. 1981 és 1985 között a Szegedi Nemzeti Színház kórusának tagja, 1985-1989-ig a Népszínház Operatársulatának magánénekese, ahol több főszerepet énekelt (Donizetti: Az ezred lánya, Johann Strauss: A cigánybáró, Donizetti: A csengő, Rossini: Bruschino úr). 1990 óta az Ének-zene Tanszék oktatója. Tevékenyen vett részt a Művészeti Diákkör munkájának szervezésében és a hallgatók versenyre történő felkészítésében. Hallgatói többször nyertek első díjat az Országos Tudományos Diákköri Konferencián és nemzetközi versenyeken. Lelkiismeretesen oktatta az óvodapedagógus hallgatókat is, jegyzetet készített számukra kollégáival.

Temetése 2018. július 10-én, kedden 11 órakor lesz az újszegedi temetőben.

Emlékét szeretettel őrizzük.