Szegedi gyógypedagógus hallgatók nyerték meg a DIA társadalmi innovációs versenyét

2018. április 25.

2018. április 20-án került sor Budapesten, a Falk 1 Rendezvényközpontban a Demokratikus Ifjúságért Alapítvány (DIA) „Youth 2 Youth” társadalmi innovációs versenyének döntőjére. A verseny célja az volt, hogy fiatalok egy fiatalokat érintő társadalmi problémát kiválasztva innovatív megoldási tervet készítsenek.

A döntőbe 20 csapatból 9 került, közöttük Csány Júlia, Nyúl Zsófi és Ótott-Kovács Réka, a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kara Gyógypedagógus-képző Intézetének 3. évfolyamos gyógypedagógus hallgatói.

Projektjükben azt mutatták be, hogyan lehet a „Könnyen Érthető Kommunikáció” speciális módszereit alkalmazva információt nyújtani értelmi fogyatékos személyeknek az önálló életvezetés egyes témaköreiről. A versenyben prezentált projekt részét képező animációs film elkészítésében Bella Ferenc, az Eszterházy Károly Egyetem mozgóképkészítő és média szakos hallgatója is részt vett.

A csapat teljesítményét a zsűri első helyezéssel jutalmazta.

Gratulálunk a győzteseknek, és felkészítő tanáraiknak: dr. Magyar Adélnak és Horváth Péternek!

Youth2Youth_donto_002