JGYPK 150

2018. április 23.

Dr. Karancsi Zoltán előadása

Időpont: 2018. április 26. 17 óra

Helyszín: Szeged, Egyetem u. 2. Ady-téri épület III. e. Gazdaság- és Társadalomföldrajz Tanszék Krajkó Gyula terem

Az északi sarkkörön túlra télen leginkább az északi fényt keresők kelnek útra, persze ez nem jelenti azt, hogy meg is találják... A norvégiai tél komoly megpróbáltatásokat állít az utazók elé - még ha a tengerparton a meleg áramlatok hatására enyhébb is az idő. A sarkkörtől 400 km-re északra fekvő Tromso volt a térség felfedezésére tett utazásaink központja. Tromso nemcsak a legészakibb egyetemi város, de az északi-sarki expedíciók is innen indulnak. A város legfontosabb látnivalói mellett az előadás során bepillantást nyerhetünk a térség felszín-fejlődésébe, a területet egykor uraló vikingek történelmébe.

S hogy mit lehet ilyenkor itt csinálni turistaként? Kipróbáltunk olyan téli tevékenységeket, mint a hótalpazás, a kutyaszán, és persze gyönyörködtünk a télen-nyáron lenyűgöző norvég táj változatosságában is.