Cikk_tablazat_Recovered_1

ELSŐ HELYEN A JGYPK A FELSŐOKTATÁSI RANGSOROKBAN!

2017. december 08.

Megjelentek a hagyományos felsőoktatási rangsorok a megszokott sajtóorgánumokban. A Juhász Gyula Pedagógusképző kar több rangsorban is igen jó helyezéseket ért el, amire büszkék lehetünk.

A Heti Válaszban a pedagógusképzési terület szakjait minősítő rangsorban az első helyen szerepel a JGYPK a tanító szak és a gyógypedagógia szak esetében, az óvodapedagógus szak holtversenyben első helyes az országos palettán.

A HVG Diploma 2018 számában megjelent országos képzésterületi rangsor szerint a JGYPK a pedagógus képzésterületen 23 kar közül a negyedik helyet érte el, messze megelőzve pl. az ELTE pedagógusképzéssel foglalkozó karait. A sporttudományi képzési területen pedig a hallgatói kiválóság rangsorában 10 intézményből a 3. helyen szerepelnek a jugyus hallgatók.

A HVG-ben az egyetemi rangsort az ELTE vezeti, a Szegedi Tudományegyetem a második, ami azt jelenti, hogy egyetemünk a legjobb vidéki egyetem.

Galéria:

egybe