Elhunyt Nyári Tiborné (Nohel Márta) tanárnő

2017. február 10.

Nyári Tiborné (1931-2017)

Mély fájdalommal értesültünk, hogy életének 86. évében elhunyt Nyári Tiborné (Nohel Márta),karunk jogelődje a Juhász Gyula Tanárképző Főiskola nyugalmazott főiskolai docense.

Márti néni 1931. július 6-án születet Veresegyházán. Egyetemi tanulmányait a Magyar Testnevelési Egyetemen végezte 1952 és 1956 között. Tanári pályáját a szegedi Tömörkény István Gimnáziumban kezdte. 1963-ban került a Juhász Gyula Tanárképző Főiskola Testnevelési Tanszékére, ahol nyugdíjazásáig, 1988-ig testnevelő tanárok tucatjait készítette fel a torna, a művészi torna, a ritmikus gimnasztika, az aerobic oktatására. Évtizedekig irányította a főiskola női tornaszakosztályának munkáját, edzéseit. Tornászai kiváló eredményeket értek el a szövetségi és egyetemi bajnokságokon. Pontozóbíróként nyugdíjba vonulása után is tartotta a kapcsolatot szeretett sportágával és tornászaival. Folyamatosan képezte magát, tudása, kollégáival és hallgatóival való viszonya példaértékű volt.

Szeretetreméltó egyénisége szívünkben örökké élni fog. Emlékét kegyelettel megőrizzük.

Nyári Tibornét 2017. február 17-én, 11.00 órakor helyezik örök nyugalomra az Alsóvárosi Temetőben.

• ápr
    SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar, főépület Bor Pál terem (1154-es terem)
    SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kar, főépület Bor Pál terem (1154-es terem)