Programok

Májusban is folytatódik a Mentor(h)áló és a Szent-Györgyi Albert Agóra nagysikerű „vetítős” sorozata!

A Mentor(h)áló Pedagógiáról másképp c. sorozata – egyre többek örömére – havonta 1 alkalommal országosan és nemzetközi szinten is elismert szakembereket hoz „testközelbe”.

A TÓKI keretében működő zenei műhely koncertje

Ünnepi Könyvhét 2018. - Prof. Dr. Szabó Tibor: Mások tükrében - Válogatott levelezésemből című könyvének bemutatója

Ünnepi Könyvhét 2018. - Szalay István: 100 matematika feladat kettős látásmódban – Tanító szakos hallgatók és AZ 1-6. osztályban tanító pedagógusok számára című könyv bemutatója

Minden érdeklődőt sok szeretettel várunk!

Jövő hétfőn, május 14-én 14 órakor folytatódik a TÓKI "Gyerek, könyv, irodalom" előadás-sorozata. Most Szekeres Nikoletta irodalmár érkezik és beszél elsősorban az ifjúsági irodalomról és a kötelező olvasmányokról. Előadásának címe: Könyveket az oroszlánbarlangba avagy a young adult és new adult irodalom helye a középiskolában.

Újabb nagyszerű téma, újabb visszatérő vendég a Pedagógiáról másképp c. beszélgetős sorozatunkban!

Pukánszky Béla (gordonka) és Dombiné Kemény Erzsébet (zongora)

Prof. Dr. Nánai László 70. születésnapja alkalmából

Hailey Powell Fulbright ösztöndíjas előadása

Trapp nap sorverseny, vetélkedők, sportinnovációs bemutatók, sztársportolók

A torna, amely egy zárthelyinél is fontosabb!

Péntek János akadémikus nemrég megjelent munkájának bemutatója

Közreműködik: Maczelka Noémi zongoraművész, egyetemi tanár és növendékei: Horváth Ildikó (Ének-zene BA szakos hallgató) Francesca Gesualdo (Erasmus-hallgató, Conservatorio Lorenzo Perosi, Campobasso)

Balassa Levente pszichológus előadása - Életegyensúly workshop®

4 egymást követő órán teheted próbára erődet és állóképességedet!

„Egy fakeret az asztalon. […] Egyik ajtó, másik ajtó, harmadik – sorra kinyílnak és feltárul előttünk egy keretbe foglalt kép. […] A kép lassan csúszik, miközben a mesélő hangját halljuk, majd egy újabb kép következik és egy újabb…” Papírszínház. Módszertani kézikönyv. Csimota, 2016. 5.

Dr. Karancsi Zoltán előadása

Módszertani kiállítás és szakmai konferencia

A túrán a kellemes környezetben való kikapcsolódás mellett lehetőség nyílik belekóstolni a túrázás és természetjárás alapjaiba, és megismerni egy izgalmas természetjáró játékot, a geocaching-et is!

2018. április 16-án 14 órakor folytatódik a TÓKI "Gyerek, könyv, irodalom" előadás-sorozata.

Az SZTE női kézilabda kupa egy amatőr kupa, amely az SZTE hallgatóinak lehetőséget biztosít a játékra, sportolásra.

Kik lesznek az SZTE legjobb „sárkányai”?

Zólyomi Zsolt parfümőr előadása

Döntő forduló

Az SZTE JGYPK Rajz-Művészettörténet Tanszék meghívja Önt és Barátait a Tanszék Fischer Ernő Galériájába

Előadásának címe: Innováció: közhely, vagy a jövő záloga?

Prof. Dr. Bangó Jenő előadása

Áprilisban is folytatódik a Mentor(h)áló és az Agóra közös “vetítős” sorozata, ahol havonta 1 alkalommal szemet-lelket gyönyörködtető vetítésekre kínálunk lehetőséget!

Előadó: Dr. Bernáth András adjunktus

Időpont: 2018. március 23. 15:45-18:00

Helyszín: SZTE JGYPK Tanácsterem (6725 Szeged, Boldogasszony sgt. 6.)

Hamarosan folytatódik a Mentor(h)áló és a Somogyi-könyvtár közös szervezésében megvalósuló esti beszélgetős sorozatunk.

Beszélgetés Dr. Döbör András dékánnal, a kezdeti tapasztalatokról és a jövő terveiről.

Beszélgetőtárs: Dr. Szalay István címzetes egyetemi tanár, a kar korábbi főigazgatója.

Jövő héten, 2018. március 19-én hétfőn a SZTE JGYPK TÓKI Magyar Szakcsoportjának szervezésében indul a Gyerek, könyv, irodalom című sorozat, amelyben havi rendszerességgel a gyermek-, ifjúsági- és YA-irodalomhoz, az irodalmi élethez, és a kortárs irodalomhoz kapcsolódó tematikus beszélgetéseken és előadásokon vehetnek részt az érdeklődők.

Újra előadóként köszönthetjük a világbajnok súlylökő, Márton Anita egykori pszichológusát, Balassa Leventét!

A nagysikerű Pedagógiai esték 2018-as tavaszi évadának záró előadásán vendégünk az elmúlt évek egyik legsikeresebb és legnépszerűbb médiaszemélyisége, Rónai Egon!

Dr. Almási Kitti klinikai szakpszichológus előadása a Pedagógiai esték sorozat berkein belül

Előadásának címe: Kell egy csapat! avagy „A kőkorszaknak sem akkor lett vége, amikor elfogyott a kő”

A Pedagógiai esték eddigi történetének talán legsikeresebb előadója, Magyarország első számú protokoll szakembere, Görög Ibolya visszatér!

Kari mesemondó verseny

Dr. Bauko János előadása

A Pedagógiai esték tavaszi évadának bónusz vendége a magyar és nemzetközi színházi élet meghatározó alakja: Alföldi Róbert Jászai Mari-díjas magyar színművész, rendező!

Stíluskommunikáció - boldogulás és boldogság

10 éves a stíluskommunikáció

képzés

Vendégünk Cseh Attila búvároktató

Nemzetközi történettudományi és művelődéstörténeti konferencia

Jankovics Marcell, a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth- és Balázs Béla-díjas magyar rajzfilmrendező előadása a magyar címerről.

A Virtuális Intézet Közép-Európa Kutatására 45. konferenciája

2018. évi első ülésszak

Jön a reklámguru! Sas István reklámpszichológus előadása.

Csörgőlabda oktatás és bajnokság

Szeretettel meghívunk az idei év első Mentor program előadására!

Görhoki Bajnokság versenykiírás